Strona główna / Plecak RADZIK

Plecak RADZIK

463.00
Opcje:Ilość:


Plecak RADZIK
Dodatkowe zdjęcia:
Plecak RADZIKPlecak RADZIKPlecak RADZIKPlecak RADZIKPlecak RADZIKPlecak RADZIK

Plecak RADZIK powstał na prośbę radiooperatorów jednej z jednostek specjalnych i był przez nich używany w czasie działań w Afganistanie. N podstawie ich doświadczeń zostały wprowadzone poprawki i zmiany dzięki którym spełnia wymagania jakie stawiają przed takim plecakiem doświadczeni radiooperatorzy. RADZIK bazuje na plecaku patrolowym WIZNA 2. Tak jak on ma budowę jednokomorową. Zamykany jest klapą zapinaną na mocny zamek błyskawiczny. Na suwakach zaplecione są linki dzięki czemu ułatwione jest otwieranie zamka w rękawicach. U góry plecaka znajduje się mocny i wygodny chwyt transportowy. Powierzchnia zewnętrzna ścian bocznych, ściany przedniej oraz dna obszyta jest taśmami systemu montażowego. Dzięki temu można dowolnie konfigurować wyposażenie na powierzchni zewnętrznej plecaka. Wygodne i pewne przenoszenie plecaka zapewniają profilowane, szerokie i wygodne szelki, z wszytą siatką dystansową na stronie przylegającej do ramion. Ściana tylna plecaka jest również obszyta siatką dystansową. Użycie w tych newralgicznych miejscach siatki dystansowej zapewnia wentylacje pleców i ramion podczas przenoszenia plecaka, a tym samym podnosi komfort użytkowania. Użyta siatka dystansowa jest produktem wytrzymałym na eksploatacje w trudnych warunkach i posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Szelki nośne plecaka zapinane są na klamry fastex z możliwością regulacji długości taśmy. Klamry te znajdują się w dolnej części szelek, dzięki czemu są łatwo dostępne. Na szelkach nośnych plecaka znajdują się również dwa D-ringi na dodatkowe wyposażenie. Dodatkowo w dolnej części ścian bocznych plecaka wszyte są dwie klamry. Rozwiązanie to, pozwala użytkownikowi doraźnie wykonać pas biodrowy poprzez przeciągnięcie taśmy przez wspomniane klamry.

Wewnątrz plecaka, na ścianie tylniej znajduje się kieszeń na radiostację. W kieszeni mieszczą się radiostacje plecakowe o wymiarach zbliżonych do wymiarów takich radiostacji jak PRC-117 .Dostęp do radiostacji, bez konieczności jej wyjmowania zapewnia specjalna klapa umieszczona na górnej ścianie plecaka, obok chwytu transportowego. Klapa ta zapinana jest na zamek błyskawiczny. Eksploatacja w warunkach misji Afgańskiej potwierdziła słuszność przyjętego rozwiązania. Zapewnia też ono odpowiednią szczelność plecaka, co zapobiega dostawaniu się do środka wszędobylskiego pyłu. Na wspomnianej klapie znajdują się otwory zamykane taśmą z rzepem. Zapewniają one dostęp do gniazd antenowych radia.

Prototypy plecaka były używane podczas pierwszej zmiany naszych żołnierzy w Afganistanie, gdzie potwierdziły swe zalety i wysoką jakość wykonania.

Plecak posiada następujące wymiary:
- wysokość: 47 cm
- szerokość: 35 cm
- grubość: 22 cm

 

Kolory i kamuflaże tkanin do obejrzenia w zakładce Materiały/ Kolorystyka.


© MIWO-MILITARY Praszka 2004 - 2020
X
Obecny termin realizacji wynosi ok.  10 dni roboczych (jeśli produkt jest na magazynie wysyłamy od razu).

W miejsce Cordury OLIV DRAB wprowadziliśmy CORDURĘ RANGER GREEN, która na prośbę Klientów zostanie z nami na stałe.

Cordura NATO OLIV jest w tej chwili niedostępna. 

System taśm szerokości 20mm TYLKO NA ZAMÓWIENIE!!!


[zamknij okno]