Strona główna / Plecak medyczny KNAPIK

Plecak medyczny KNAPIK

657.00
Opcje:Ilość:


Plecak medyczny KNAPIK
Dodatkowe zdjęcia:
Plecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIKPlecak medyczny KNAPIK

Plecak medyczny „KNAPIK” jest projektem opracowanym przez ratowników medycznych z Lublina. Projekt powstał jako hołd kolegów dla poległego na misji w Afganistanie ratownika medycznego Marcina KNAPA.
http://www.youtube.com/watch?v=_Xt81dWQZhA
Plecak „KNAPIK” został tak zaprojektowany, aby obsługa była jak najprostsza. Cały sprzęt widać zaraz po otwarciu każdej z kieszeni. „KNAPIK” jest plecakiem jednokomorowym, którego system nośny oparty jest na profilowanych szelkach, które od strony wewnętrznej obszyte są dzianiną dystansową. Celem dzianiny jest zwiększenie przepływu powietrza pomiędzy szelkami a ramionami użytkownika, co ma na celu podniesienie komfortu użytkowania. W dolnej części szelki posiadają klamrę do szybkiego wyczepiania szelek oraz regulacji długości. Szelki są również wyposażone w taśmę piersiową, która posiada możliwość regulacji długości, jak i wysokości mocowania na samych szelkach.
Stabilizację plecaka zapewnia pas biodrowy, który posiada możliwość szybkiego demontażu.
Pas jak i szelki na zewnętrznych powierzchniach posiadają taśmy do mocowania dodatkowych elementów wyposażenia.
Komora główna na zewnętrznej części, która przylega do pleców użytkownika posiada dzianinę identyczną z tą, jaka jest umieszczona na szelkach jak i pasie biodrowym.
Wewnątrz komory plecaka znajdują się cztery kieszeni z przezroczystą ścianą, która umożliwia szybkie odszukanie potrzebnego sprzętu. Kieszenie te zamykane są na zamek, a mocowane do komory plecaka oparte jest na mocnym rzepie.
Kieszenie wewnętrzne mogą służyć do przenoszenia sprzętu ABC:
A/B- do utrzymania drożności dróg oddechowych i wentylacji,
C - kontroli krwotoków i krwawień, czyli rurki/maski krtaniowe, rurki ustno i nosowo gardłowe, opatrunki, stazy taktyczne, opatrunki fibrynolityczne itd.
Dodatkowo wewnątrz komory znajdują się szlufki wykonane z elastycznej taśmy służące do mocowania drobnych elementów wyposażenia medycznego.
Komora zamykana jest zamkiem błyskawicznym z dwoma suwakami.
Na przedniej, zewnętrznej ścianie plecaka znajdują się dwie kieszenie „płuca” zamykane na zamek błyskawiczny. Wewnątrz tych kieszeni znajduje się specjalnie dobrany zestaw kieszonek oraz regulowanych szlufek. Przeznaczeniem tak skonfigurowanych „płuc” jest przenoszenie sprzętu tzw. "first response", czyli podstawowy sprzęt do przerywania procesu umierania: stazy taktyczne, opatrunki, rurki nosowo/ustno gardłowe, leki przeciwbólowe oraz w razie konieczności płyny. Cały zestaw jednej kieszeni „płuca” w zamyśle został skonstruowany do przenoszenia medykamentów do pomocy jednemu poszkodowanemu w każdej z faz pomocy na polu walki.
Standardowo plecak „KNAPIK” jest wyposażony w dodatkową, demontowaną kieszeń zewnętrzną, płaską kieszeń zapinaną na zamek-umiejscowioną w dnie plecaka, troki do mocowania noszy „LENOPOL” uchwyt transportowy oraz system mocowania dodatkowych elementów wyposażenia, który jest naszyty na wszelkich wolnych powierzchniach plecaka.
Dodatkowo w połączeniu z plecakiem „KNAPIK” można stosować panele wewnętrzne „RODMAN”, co uwidaczniają załączone zdjęcia. Zaznaczamy jednak, że nie są one integralną częścią oferty. Można je nabyć oddzielnie.

Plecak posiada następujące wymiary:
- szerokość: 31cm
- wysokość: 46cm
- grubość bez kieszeni: 12cm
- grubość z kieszeniami: 20cm

 

UWAGA!! Zdjęcia plecaka "KNAPIK" od 7 do 15 pokazują przykładową konfigurację. Widoczne na zdjęciach dodatkowe elementy nie są przedmiotem powyższej oferty.

 

Kolory i kamuflaże tkanin do obejrzenia w zakładce Materiały/ Kolorystyka.


© MIWO-MILITARY Praszka 2004 - 2020
X

Obecny termin realizacji wynosi ok. 5 dni roboczych (jeśli produkt jest na magazynie wysyłamy od razu).

W miejsce Cordury OLIV DRAB wprowadziliśmy CORDURĘ RANGER GREEN, która na prośbę Klientów zostanie z nami na stałe.

Cordura NATO OLIV jest w tej chwili niedostępna. Czekamy na informacje od producenta.

Cordura OLIV MP wróci do oferty ok. 8 marca (czekamy na dostawę). 

System taśm szerokości 20mm TYLKO NA ZAMÓWIENIE!!!


[zamknij okno]