Strona główna / Jak szyjemy

Jak szyjemy


Produkty MIWO Praszka są wynikiem doświadczeń ich twórcy zebranych podczas długoletniej pracy w służbach mundurowych. MIWO Praszka współpracuje też z wieloma osobami, których doświadczenie okazuje się być nie przecenionym przy projektowaniu i produkcji naszych wyrobów.

Główny nacisk przy projektowaniu i produkcji kładziony jest na maksymalne uproszczenie wyrobu przy jego doskonałej wytrzymałości na codzienne warunki przyszłej eksploatacji. Wynikiem tego część wyrobów, ta najbardziej narażona na uszkodzenia (ładownice), jest wzmocniona dodatkową warstwą tkaniny. Niebagatelne znaczenie ma też fakt, że proces produkcyjny nie jest nastawiony na maksymalną wydajność tylko na jakość. Każdy produkt jest wykonywany przez jednego pracownika od początku do końca, a jego doświadczenie i osobiste zaangażowanie sprawia, że jest to naprawdę solidny produkt.

W przypadku wyboru taśm w kamuflażu (Pantera Leśna wz.93, Multicam lub A-TACS FG), taśmy te nie są naszywane na panelach troczących tylnych. Na panelach troczących (tylnych) są zawsze taśmy jednolite (zielone, czarne lub coyot brown).

Proponujemy następujące zestawienia kolorystyczne:

- Cordura lub poliester Pantera wz.93,  Cordury OLIV   taśmy zielone lub w kamuflażu Pantera wz. 93

- Cordura Coyot Brown taśmy coyot brown

- Cordura Multicam taśmy coyot brown lub taśmy w kamuflażu Multicam

- Cordura Multicam TROPIC taśmy zielone lub taśmy w kamuflażu Multicam Tropic

- Cordura A-Tacs FG taśmy zielone lub taśmy w kamuflażu A-Tacs FG 

- Poliester Pantera Pustynna  taśmy pustynne


Od 26 maja 2015 roku wszystkie wyroby mają w standardzie wzmocnienia przeszyć pionowych systemu mocowania, tzw. RYGIEL

 
Systemy mocowania

MIWO Military Praszka wykonuje produkty w trzech systemach mocowania. Pierwsze dwa systemy oparte są na zasadzie przeplatania taśm, a jedyną, ale zasadniczą różnicą jest szerokość użytych taśm oraz odległość pomiędzy poszczególnymi przeszyciami pionowymi na taśmach poziomych.

Pierwszy system jest oparty na taśmach o szerokości 25mm. Jego zaletą jest to, że jest najbardziej rozpowszechnionym systemem na świecie. Ze względów technicznych w niektórych produktach taśmy troczące (pionowe) są szerokości 20 mm a nie 25 mm, jednak takie rozwiązanie jest nada kompatybilne z systemem 25 mm.

 


 

Drugi system jest oparty na taśmach o szerokości 20mm TYLKO NA ZAMÓWIENIE = ZAMÓWIENIE NIESTANDARDOWE. Jego zaletą jest to, że na tej samej powierzchni w porównaniu z systemem 25mm można umieścić więcej taśm poziomych. Daje to użytkownikowi większe pole manewru w rozmieszczaniu elementów wyposażenia.


Trzeci system też polega na zasadzie przeplatania taśm o szerokości 25mm, ale różni się od pierwszych dwóch tym, że  na końcu taśm troczących nie ma napa, ani ramki regulacyjnej w zamian na końcu taśm troczących (pionowe) są specjalne usztywnienia z tworzywa.


© MIWO-MILITARY Praszka 2004 - 2020
X

Obecny termin realizacji wynosi ok.  10  dni roboczych (jeśli produkt jest na magazynie wysyłamy od razu).

W miejsce Cordury OLIV DRAB wprowadziliśmy CORDURĘ RANGER GREEN, która na prośbę Klientów zostanie z nami na stałe.

Cordura NATO OLIV jest w tej chwili niedostępna. 

System taśm szerokości 20mm TYLKO NA ZAMÓWIENIE!!!


[zamknij okno]